У тому, як зробити судини еластичними допоможе комплексний підхід і прості домашні методи. Займатися профілактикою еластичності судин можна незалежно від того, який вік у людини. Але починати потрібно раніше, тому що, відновлюватися до стану, як вони були, судинах самостійно з кожним роком складно.

Зміст статті:

Більше 100 000 кілометрів — це протяжність всіх кровоносних судин в організмі людини. Ясна річ, що тонус судин з роками стає гірше, на стінках утворюються холестеринові бляшки і якщо не реагувати на такий стан і ніяк не впливати на еластичність судин, то в результаті може розвинутися атеросклероз, інші небезпечні для життя людини стан. Судини потрібно чистити, є різні способи, як це робити вдома самостійно з користю для здоров’я всього організму.

Щоб зрозуміти, що тонус судин потрібно поліпшити, досить просто прислухатися до свого стану. Наприклад, судини головного мозку дають знати про те, що з ними проблему, шумом у вухах, періодичними головними болями.

Способи самостійного підвищення еластичності судин

Рослинні масла і риб’ячий жир

Стінки судин будуть більш еластичним, якщо харчуватися правильно і включати в своє меню певні продукти. На перше місце тут можна поставити обліпихова масло. Для профілактики і очищення його потрібно пити по половинці столової ложки тричі на день.

 

В Ісландії та Японії, це країни особливого розвитку й там часто їдять рибу жирних сортів, багато довгожителів, статевий член у чоловіків знаходиться в активному стані довго, а жінки зберігають дітородні функції навіть після сорока років. Лікарі проводили дослідження і прийшли до висновку, що причина таких позитивних станів — це риб’ячий жир. Тому його потрібно обов’язково вживати.

Порада! Додатково до антиоксидантів, які допоможуть відновити еластичність судин, можна віднести білі гриби, моркву і петрушку, а також всі цитрусові фрукти.

Риб’ячий жир можна пити з аптеки, але лікарі все ж таки радять намагатися отримувати цей компонент з продуктів харчування. Потрібно постійно в меню включати такі жирні сорти риби як скумбрія, оселедець або салака. Якщо змінити харчування складно і неможливо, то покупної риб’ячий жир пити по половинці столової ложки тричі на день до їди. Краще купувати риб’ячий жир в скляних банках, а не в готових капсулах.

Важливо! Однією з причин, чому судинний апарат дає збій, є сидяча робота і мало руху по життю. У результаті відбувається перенапруження м’язів шиї і голови, це провокує спазми судин і головний біль. Риб’ячий жир при регулярному споживанні допоможе позбутися від цих проблем.

Фізичні вправи

Неможливо ефективне відновлення судин без певних фізичних вправ. Їх потрібно робити плавно і повільно, без ривків. Починати потрібно з ранкової зарядки, але відмінно, якщо додатково такий комплекс вправ буде виходити робити вдень.

Які вправи допоможуть підвищити еластичність судин:

  • Нахиляти голову вперед, як ніби погоджуватися з ким-то.
  • Повільно провертати голову спочатку вліво, потім вправо.
  • Потім нахиляти голову до плечей.
  • Потім почати обертати головою, на вдиху голову притиснути до шиї спереду, а потім на видиху обертати їй, притискаючи до хребця атланта ззаду.
  • Голову висувати вперед, одночасно втягуючи її в плечі.

Вени відрізняються особливо поганою прохідністю в жарку погоду. Так що, в спекотні дні варто їсти більше зелені і свіжих салатів з додаванням часнику і мигдалю.

Рецепти народної медицини

У тому, як відновити судини, допомагає народна медицина. Не обов’язково купувати якийсь дорогий препарат поліпшує в аптеці, всі засоби вже дала нам природа, потрібно тільки їх правильно приготувати. Приміром, натщесерце можна приймати суміш соку лимона, натурального меду і соняшникової олії.

Чудово очистити судини і мед з соком лимона. Розчинити в склянці теплої води і пити смоктати перед сном. Прекрасною профілактикою атеросклерозу є часник, в народній медицині його пропонують приготувати в самих різних варіантах. Класичний рецепт — це 40 грамів розім’ятої своїми руками часнику покласти в банку, залити 0,1 літром спирту і настоювати десять днів. Процідити, пити по 10 крапель (розчиняти у воді) за півгодини до прийому їжі.

Гнучкий робочий графік і правильне харчування, відмова від нездорової їжі, активне життя і прогулянки на свіжому повітрі, а також зведення стресів до мінімуму — все це вже допоможе підтримувати еластичність судин. Але є народні рецепти і конкретні лікарські рекомендації, які також у цій справі чудово допоможуть.