1. Змивання ґрунтів та пошкодження коріння
Мякі температури з тривалими дощами викликають змивання ґрунтів та пошкодження коріння. Цей вплив збільшується зі збільшенням висоти (швидше за все через неправильний вибір порід дерев для лісовідновлення). Але навіть невелика кількість інших порід дерев підвищила стійкість ялин і тим самим зменшила збитки.
2. Вплив високих температур на ріст дерев
Останні дослідження в Університеті Огайо показали, що підвищення глобальної температури впливає на життєвий цикл дерев. Переважно, щорічний вегетаційний період листяних дерев відбувається раніше через зміни клімату, що спричиняє деякі зміни у біосфері. Дослідники вважають, що вплив ключових факторів, таких як температура, та довготривалий ріст дерев може бути важливим фактором у стратегіях боротьби зі змінами клімату. Наприклад, ріст дерев може переміщуватися в залежності від складності клімату, що може відбуватися через підвищення температури та зміну вегетаційних патернів.
3. Реакція дерев на зміну клімату
Кліматичні зміни мають значний вплив на рост та розвиток дерев. Дослідження показують, що зміни клімату можуть впливати на якість та ріст деревини, зокрема, її щільність. Цей вплив може бути викликаний подовженням вегетаційного періоду та підвищенням температур. Результати дослідження команди вчених з Технічного університету Мюнхена свідчать про те, що дерева, що ростуть в умовах зміни клімату, можуть мати меншу щільність деревини та ширші щорічні кільця росту, що відображається на меншій твердості матеріалу. Це може мати певні наслідки, такі як збільшене ризик пошкодження дерев від вітру та снігу.
Крім того, окрім впливу зміни клімату, також важливо враховувати інші фактори, що можуть впливати на ріст дерев. Наприклад, використання азоту з сільськогосподарських ділянок чи інших джерел може також йти на користь росту дерев. Дійсно, стабільність дерев щодо змін клімату та інших факторів може визначатися різноманітністю порід в лісових насадженнях.
Отже, важливо подальше дослідження впливу зміни клімату на ріст та розвиток дерев для розуміння та розробки стратегій адаптації лісових екосистем до нових умов. Розширені та мультисекторальні дослідження, такі як ті, що проводила команда з Департаменту лісового зростання та врожайності, можуть виявитися вельми корисними для прогнозування майбутніх змін у лісовому господарстві та адаптації до нових умов.
4. Збільшення вуглецю та азоту в лісових ґрунтах
Дослідження показують, що збільшення різноманітності дерев може призвести до більшого накопичення вуглецю та азоту в лісових ґрунтах. Це сприяє пом’якшенню глобальних змін клімату та зменшенню деградації ґрунтів.
Команда з Технічного університету Мюнхена провела дослідження, аналізуючи зразки деревини з 150-річних експериментальних місць. За допомогою сучасної технології вони проаналізували вимірювальні дані, що показали, що дерева, які ростуть у сучасних умовах, стають яскравішими в порівнянні з деревами столітньої давнини.
Дослідження виявило, що швидший ріст дерев пов’язаний зі зміною клімату та подовженням вегетаційного періоду. Крім того, на цей процес впливає азот, що надходить від сільського господарства, транспорту та промисловості.
Це допомагає зберігати більше вуглецю в лісових ґрунтах та впливати на клімат. Менш щільна деревина має важливе значення для будівництва та енергетики, але також викликає ризик пошкодження живих дерев. Це дослідження сприяє кращому розумінню впливу дерев на зміну клімату й може бути важливим для розвитку ефективних стратегій управління лісами.
5. Політичні та практичні висновки щодо зміни клімату
Зміна клімату має значний вплив на ріст та розвиток дерев. Дослідження показують, що завдяки кліматичним змінам дерева ростуть швидше, вилучаючи більше вуглекислого газу з атмосфери. Однак, це призводить до менш щільної деревини, яка має меншу теплотворну здатність та більше ризику пошкодження від сильних вітрів та снігу.
Вчені виявили, що дерева почали стає яскравішими з роками, а обсяг приросту дерев у Центральній Європі значно зрос. Результати дослідження показали, що цю зміну властиво прискорене росту дерев у зв’язку з підвищенням температур та подовженням вегетаційного періоду.
Зміна клімату також спричинює стрімку зміну щільності деревини, що впливає на вміст вуглецю у рослинах. Через це важливо переоцінити значення вуглекислого газу у кліматичних дослідженнях та адаптувати підходи до боротьби зі змінами клімату. Навіть за найближчі роки зміни клімату можуть призвести до більших природних катастроф та навал сарани. З цими висновками важливо враховувати рішення в плануванні стратегій адаптації та захисту від негативних наслідків зміни клімату.